Bakterie do kompostownika

Bakterie do kompostowania są konieczne?

Przydomowy kompostownik cieszy się rosnącą popularnością. Nie tylko pozwala na zagospodarowanie większości odpadów z ogrodu i części z domu, ale także na uzyskanie pełnowartościowej gleby. Sprawdź więc, jak szybko uzyskać pełnowartościowy kompostownik.

Bakterie w kompostowniku

Kompostownik nie mógłby powstać bez udziału szeregu bakterii oraz grzybów. Te organizmy, pożywiając się odpadkami, pozwalają na ich zamianie w bogatą w próchnicę i w mikroelementy glebę. Oczywiście z czasem pojawią się one samoistnie, ale wymaga to czasu. Dodatkowo okres ich namnażania będzie wyraźnie przedłużony.

Stosując bakterie do kompostownika (https://bioires.pl/kompostowanie), wraz z naturalnymi preparatami odżywczymi, możemy znacznie przyspiesz pojawienie się i rozwój pożytecznych bakterii. Pomogą w tym zarówno preparaty w formie płynnej, jak i w postaci popularnego granulatu.

Jak wykazano, bakterie do kompostownika mogą skrócić czas jego powstawania z ponad 10 miesięcy do zaledwie 2-3 miesięcy.

Bakterie do kompostownika

Efekt 2w1

Warto podkreślić, że bakterie do kompostownika najczęściej występują w formie bioaktywatorów, które pełnią 2 funkcje. Oprócz drobnoustrojów w preparacie znajduje się także azot i inne związki, które pozwalają na wzbogacenie kompostownika. Pozwala to na uzyskanie kompostu, który jeszcze lepiej posłuży nawożonym za jego pomocą roślinom.

Preparaty w formie aktywatora polecane są także do kompostowników, tworzonych z odpadów trudnych do przekompostowania. Mowa m.in. o papierze, wiórach, czy też o odchodach.