szczotka druciana do wiertarki

Co warto wiedzieć o szczotkach drucianych do wiertarki i szlifierki kątowej?

Szczotka druciana do szlifierki kątowej jest specjalistycznym narzędziem, które jest wykorzystywane podczas prac remontowo – budowlanych. Wykonana jest z twardych materiałów, dzięki temu umożliwia zdzieranie wierzchniej warstwy z rozmaitych nawierzchni. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając szczotkę drucianą?

Jakie są dostępne szczotki druciane na wiertarkę i szlifierkę?

W ofercie sklepów występuje wiele rodzajów szczotek drucianych do wiertarki i do szlifierki kątowej. Każdy rodzaj służy do przeprowadzenia innych rodzajów prac:

  • szczotka do rdzy pozwala na usunięcie rdzy z powierzchni elementów, które zawierają rdzę. Najczęściej jest wykorzystywana do czyszczenia przedmiotów, które znajdują się na zewnątrz;
  • szczotka mosiężna doskonale nadaje się do czyszczenia powierzchni, które są wykonane z farb, rdzy, tynku, jak i zapraw. Ma gęste włosie, które jest sprężyste, to sprawia, że z łatwością dopasowuje się do powierzchni, która jest czyszczona;
  • szczotka ze stali nierdzewnej powinna być używana tylko do obróbki stali nierdzewnej, ponieważ materiał ten jest odporny na korozję.
szczotka druciana do wiertarki

Jak należy instalować szczotki druciane do wiertarki, a jak do szlifierki?

Szczotki ścierne do szlifierek kątowych mocowane są za pomocą gwintu M14. Natomiast szczotki druciane do wiertarek instalowane są za pomocą trzpienia. Jeśli zdecydujesz się na szczotkę drucianą uniwersalną, możesz zamontować je w różnych elektronarzędziach. Dobierając szczotkę drucianą do narzędzia, warto zwrócić uwagę także na jej rozmiar. Dostępne są modele o fi 115, 125, 180 i 200.