Czym charakteryzują się bity krzyżowe PH i PZ?

Bity krzyżowe PH i PZ zdobywają coraz większą popularność, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czym charakteryzują się bity Phillips i Pozidriv oraz jakie jest ich zastosowanie.

Czym wyróżniają się bity krzyżowe PH?

Krzyżowe bity do wkrętarek PH wykorzystywane są przede wszystkim przy wkrętach, które wyposażone są w charakterystyczne wgłębienia typu Phillips. Bity tego typu wyróżniają się dwoma nacięciami płaskimi, które ułożone są w kształt krzyżyka. Jeżeli chodzi o sam moment skręcający, to jest on oczywiście przenoszony na czterech krawędziach. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu nie ma ryzyka wypadania bitu nawet w czasie bardzo wyczerpującej pracy.

Czym wyróżniają się bity krzyżowe PZ?

Oryginalne bity do wkrętarek PZ na pierwszy rzut oka są bardzo podobne do powyżej opisanych bitów PZ. Przy tego typu bitach profil składa się z dwóch krzyżyków, które tym razem są ułożone względem siebie pod kątem 45 stopni. Jeden z krzyżyków jest nieco węższy i co najważniejsze ma znacznie mniejszą głębokość. Warto wspomnieć także o tym, że jednym z podstawowych zadań krzyżyka jest także stabilizowanie bitu podczas pracy.

Gdzie można kupić porządne bity do wkrętarek?

Największy wybór oryginalnych bitów do wkrętarek jest w renomowanych sklepach internetowych (Zamu), które mogą pochwalić się największym wyborem i bardzo atrakcyjną ceną. Warto także systematycznie odwiedzać aukcje internetowe na których można natrafić na ciekawe promocje.