Czym kierować się przy zakupie klucza udarowego?

Podstawowym narzędziem każdego mechanika oraz wulkanizatora jest klucz udarowy. Różne klucze dzielą się według różnych cech. Podstawowa różnica w nich, to rodzaj zasilania. Można wyróżnić klucze udarowe pneumatyczne i elektryczne.

Klucz udarowy elektryczny, zazwyczaj służy w domu majsterkowicza, przy drobnych pracach z autem. Dzieje się tak ze względu na to, że posiada on mniejszy moment obrotowy, a także przy wyborze zasilania akumulatorem, posiada on ograniczony czas działania. U wulkanizatora, gdzie każda sekunda ma znaczenie, czy i mechanika samochodowego, znaczne uznanie zdobył klucz udarowy pneumatyczny. Spowodowane jest to tym, że posiada on większy moment obrotowy, a także jest lżejszy, dzięki czemu sprawia mniej problemów w pracy.

Warto także zwrócić uwagę na wyposażenie dodatkowe przy kupnie. Zalicza się do niego między innymi możliwa regulacja obrotów. Jest to podstawa, a zakup klucza udarowego na baterie bez możliwości regulowania wielkości obrotów mija się z celem. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, jest także dynamometr, który zazwyczaj służy przy profesjonalnym użytkowaniu. Zapewnia on większą funkcjonalność oraz bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. W zależności od posiadanego budżetu, każdy dobierze sprzęt dla siebie. Lecz nie należy oszczędzać, ponieważ jest to sprzęt na całe lata.