Czym kierować się w wyborze wiertła do wyboru

Wiertła do betonu to te elementy wyposażenia, które powinny być tylko i wyłącznie dobrej jakości. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu są wytrzymałe i bardzo odporne. Ważne jest to, aby wiertła do betonu przystosowane były do pracy z udarem. Idealnie sprawdzają się w pracach wykończeniowych, budowlanych oraz remontowych.

Niezależnie do rodzaju wierteł, należy pamiętać, by w przypadku wiercenia otworów o dużej średnicy zaczynać od mniejszych wierteł, aby nie uszkodzić materiału. To wręcz kluczowa sprawa.

Należy też stosować wiertła do betonu z PHU ABC zgodnie z zaleceniami. Na rynku dostępne są następujące modele wierteł:

– z uchwytem walcowatym – ostrze wykonane jest z węglika spiekanego. Średnica wierteł widiowych z reguły obejmuje zakres 3-13 mm.
– z uchwytem SDS Max – przeznaczone do wiercenia otworów w betonie zbrojonym. Za ich pomocą możliwe jest wykonywanie dużych otworów o średnicach 12-45 mm.
– z uchwytem SDS Plus – charakteryzują się pionowymi nacięciami, które umożliwiają szybkie zamocowanie (lub wyjęcie) w urządzeniu. Takie wiertła mają różne średnice od 3-25 mm i są różnej długości
– otwornice do betonu dzielą się na takie z zębem widiowym (wiercenie bez udaru), z nasypem wolframowym (wiercenie z udarem i bez udaru) oraz z segmentem diamentowym (wiercenie bez udaru)