wiertło do betonu

Elektronarzędzia do pracy w betonie

Betonowe ścian stanowiące konstrukcję większości bloków wielorodzinnych w polskich miastach stwarzają duże problemy przy ich modyfikowaniu, m.in. przy wykonywaniu bruzd potrzebnych do ukrycia w ścianach przewodów czy też przy wierceniu otworów np. po to, aby powiesić na ścianie półkę. Do takich prac będą potrzebne odpowiednie elektronarzędzia oraz akcesoria przystosowane do obróbki betonu.

Wiertarka udarowa

Podstawą wyposażenia narzędziowego majsterkowicza jest wiertarka udarowa, która pozwala na realizację prac polegających na wierceniu otworów z wykorzystaniem otwornicy o odpowiedniej średnicy. Przyda się też wiertło do betonu, a sklep online na pewno zaproponuje pod tym względem odpowiednie rozwiązanie. Otwornicą wywiercimy m.in. otwory na podtynkowe puszki elektroinstalacyjne czy gniazda sieciowe. Trzeba pamiętać, że wybierając wiertła do betonu ze sklepu online powinien podać jego parametry oraz to, z czego jest zrobione. Najtrwalsze są wiertła diamentowe i z węglików spiekanych, tzw. widiowe.

Młot udarowy

Zupełnie inne funkcje spełni młot udarowy przy prowadzeniu prac w ścianach betonowych. To większy i znacznie silniejszy odpowiednik wiertarki udarowej. Z pomocą młota udarowego można wykonać szczelinę o określonej szerokości i głębokości w ścianie, pozwalającą na ukrycie przewodów lub rur.