Gotowy do pracy

Powietrze pod ciśnieniem potrzebne jest przy wielu pracach. Warsztaty samochodowe, wulkanizacja, czy chociażby stolarnia. Wszędzie znajdą się urządzenia, które napędzane są sprężonym powietrzem.

Standardowe urządzenie

W każdym niemal zakładzie produkcyjnym można znaleźć kompresor olejowy. Może być on połączony ze zbiornikiem, który ma za zadanie wytwarzać nadwyżkę ciśnienia, przez co kompresor nie musi chodzi bez przerwy. Jest to dobre rozwiązanie, kiedy urządzenie jest umieszczone w tym samym pomieszczeniu w którym pracują ludzie. Hałas nie jest wytwarzany bez przerwy.

Mocne narzędzia

Kompresor olejowy może zasilać wiertarki, szlifierki oraz pomagać w wydmuchiwaniu brudu z trudno dostępnych miejsc. W przypadku wulkanizacji sprężone ciśnienie jest wykorzystywane do pompowania opon, robienie tego manualną pompką byłoby bardzo niewygodne oraz obciążające fizycznie przy obsługiwaniu kolejnego klienta. W przypadku aut ciężarowych, które w kołach muszą mieć odpowiednio wysokie ciśnienie, wykonanie prac bez takiego narzędzia byłoby niemal niewykonalne. A przecież zawsze liczy się czas.

Powietrze pod dużym ciśnieniem jest potrzebne w wielu miejscach podczas produkcji oraz świadczeniu usług. To bardzo niepozorne narzędzie sprawia, że praca staje się dużo wygodniejsza. Cel do wyprodukowania zwykle jest wysoki a klienci często czekają ze zniecierpliwieniem a nie zawsze i nie wszędzie można użyć narzędzi, które napędzane są energią elektryczną. Przewagą pneumatyki jest to, że te urządzenia nie mogą się przepalić.