Napowietrzanie szamba

Jakie są sposoby napowietrzania szamba?

Właściciele przydomowych oczyszczalni mogą skorzystać z kilku metod napowietrzania szamba, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi technikami. Jeżeli chodzi o szybkość przenikania tlenu do szamba, to zależ ona nie tylko od temperatury ścieków i wielkości pęcherzyków powietrza, ale również od różnorodnych związków powierzchniowo czynnych.

Napowietrzanie ścieków

W przydomowych oczyszczalniach ścieków, jak i również w oczyszczalniach komunalnych nawet 80% kosztów eksploatacji związane są bezpośrednio właśnie z napowietrzaniem. Między innymi dlatego też tym bardziej warto dokładnie przemyśleć każde dostępne rozwiązanie. Osoby, które nie wiedzą jaki system napowietrzania szamba wybrać, mogą oczywiście skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Warto wspomnieć również o tym, że można skorzystać nie tylko z napowietrzania podpowierzchniowego, ale również z napowietrzania powierzchniowego. Na Bioires.pl można dowiedzieć się więcej na temat tego procesu.

Napowietrzanie szamba

Najpopularniejsze rodzaje napowietrzania ścieków

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się profesjonalne pływające aeratory powierzchniowe, które działają na zasadzie fontanny. Pamiętać należy jedynie o tym, że aeratory mają ograniczone pole działania, dlatego też napowietrzana jest jedynie część kolumny. Napowietrzanie podpowierzchniowe wykorzystuje się nie tylko do napowietrzania, ale również do mieszania ścieków. Godne uwagi jest także strumieniowe napowietrzanie szamba, w których wykorzystuje się napowietrzacie strumieniowe.