wiertła do betonu

Jakie wiertła sprawdzą się do betonu?

Planując remont czy inne prace z betonem, bardzo ważne jest, aby zakupić odpowiedni sprzęt. Żadne majsterkowanie nie obejdzie się bez wiercenia, dlatego konieczne są odpowiednie wiertła do betonu. Zwykłe wiertła mogą mu nie sprostać, bo jest on bardzo twardy, a na dodatek otwory muszą być precyzyjne, więc narzędzie musi sobie dobrze poradzić. Jak wybrać odpowiednie modele do pracy z betonem i jakie są ich rodzaje? 

Jakie są rodzaje wierteł do betonu?

Choć praca z betonem nie należy do najłatwiejszych, to już sam wybór odpowiednich narzędzi znacznie przyśpieszy cały proces, a także sprawi, że będzie o wiele przyjemniejszy. Odpowiednie wiertła do betonu mogą być nieco droższe, ale są także o wiele wytrzymalsze, trwalsze i posłużą przez wiele lat. Przed zakupem warto poznać, jakie są ich rodzaje, aby wybrać idealną opcję dla siebie: 

  • Udarowe do betonu – używa się ich w połączeniu z wiertarką udarową, ich głowica jest powlekana węglikiem spiekanym.
  • Diamentowe do betonu – głowica wykonana jest z diamentu, mogą być klasyczne do małych otworów, lub koronkowe do dużych.
  • Widłowe do betonu – wykonane ze stali narzędziowej, czasami z domieszką tytanu lub kobaltu. Wykorzystywane w prostych pracach.
wiertła do betonu

Jakie wiertło sprawdzi się do betonu zbrojonego? 

Beton zbrojony to szczególnie trudny w obróbce materiał. Wiertła do betonu zbrojonego muszą charakteryzować się szczególną wytrzymałością, ponieważ na ich drodze stoi nie tylko beton, ale i zbrojenie. Na rynku znaleźć można wysokiej jakości wiertła SDS, które robione są z mocnej stali, są hartowane i ręcznie szlifowane. Takie wiertła mają również specjalny kształt, który w połączeniu z odpowiednim tworzywem nie blokuje się i tworzy równy otwór.