elektryczny dwubiegowy klucz udarowy

Klucz udarowy – jaki sprawdzi się w każdej sytuacji?

Profesjonalne klucze udarowe elektryczne czy pneumatyczne to jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia zarówno profesjonalnych mechaników, jak i amatorów, pasjonatów mechaniki.

Zastosowanie kluczy udarowych

Klucz udarowy elektryczny czy pneumatyczny dla większości osób stanowi narzędzie będące podstawą pracy w zakładach wulkanizacyjnych. Dużo w tym racji, jednak takie klucze doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest przykręcenie śruby w miejscu łatwo dostępnym. Zastosowanie takich narzędzi znacznie minimalizuje wykorzystanie przy pracy siły.

Elektryczny czy pneumatyczny?

Jak sama nazwa wskazuje, elektryczny klucz udarowy działa na zasilaniu prądowym, pochodzącym z zasilania sieciowego, gniazda zapalniczki czy akumulatora. Natomiast pneumatyczne klucze udarowe działają przy współpracy ze sprężarką. Oba urządzenia jednak dość znacząco mogą różnić się pomiędzy sobą momentem obrotowym oraz funkcjonalnością.

Dobór klucza do sytuacji

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na klucze udarowe elektryczne czy klucze pneumatyczne, warto by były dobrane do przewidywanych zastosowań. Dla przykładu: klucze stosowane do aut ciężarowych muszą mieć nieco większy moment obrotowy niż te, które będą stosowane w przypadku aut osobowych. Warto też pamiętać, że klucz udarowy elektryczny z PHU ABC jest w stanie pracować samodzielnie, natomiast pneumatyczny potrzebuje dodatkowego wsparcia.