Pilniki do metalu czy rodzaj ma znaczenie?

Obróbka metali wymaga posiadania odpowiednich narzędzi. W tym przypadku są to pilniki do metalu. W zależności od konkretnego materiału należy odpowiednio dobrać właściwy pilnik, ponieważ nie zawsze można użyć tego samego do obróbki każdego elementu.

Dobór pilnika to ważna kwestia dla niejednego majsterkowicza

Jeżeli powierzchnie nie są zbyt trudne do spiłowania to, jak najbardziej, możemy zakupić pilnik uniwersalny. Natomiast w przypadku tych bardziej skomplikowanych warto zaopatrzyć się w profesjonalne narzędzia.

Ważne jest, żeby pilniki do metalu https://zamu.pl/pilniki były dobrze dobrane do konkretnego elementu, który chcemy piłować. Niestety nie każda powierzchnia może być piłowana wyłącznie jednym rodzajem pilnika.

Do podstawowych rodzajów pilników zaliczamy:

– płaski (uniwersalny) – przeznaczony do powierzchni płaskich, kątów oraz stępiania krawędzi
– trójkątny- do powierzchni płaskich, otworów, załamań oraz krawędzi
– kwadratowy – do powierzchni płaskich, otworów prostokątnych, rogów
– okrągły – najczęściej do piłowania otworów owalnych

Odpowiednia konserwacja pozwoli na dłuższe użytkowanie

Żeby akcesoria używane do pracy były w dobrym stanie należy o nie dbać w prawidłowy sposób. Umożliwi to dłuższą ich żywotność, a także zaoszczędzi kolejnych wydatków związanych z zakupem tychże.

Podstawową zasadą, jeżeli chodzi o czyszczenie o tego typu narzędzi, jest to, żeby nie uszkodzić zębów. Do pielęgnacji należy używać drucianej szczotki oczywiście, pamiętając o tym, aby czyścic równolegle do ułożenia zębów.