Sposób na zgrzewy

Niekiedy niezbędne jest rozwiercenie zgrzewów czy spawów punktowych, zwłaszcza jeśli zajmujemy się pracami przy remontach czy naprawach samochodów. Wówczas jednak pojawia się problem z tym, aby właściwie przystąpić do pracy, nie uszkadzając jednocześnie niczego wokół.

wiertlo-do-zgrzewow
Przykład wiertła do zgrzewów

Zazwyczaj rozwiercanie zgrzewów czy spawów dotyczy napraw blacharskich w obrębie samochodu, jednakże niewiele jest rzetelnych informacji na ten temat. Wiadomo jednak, że podstawową sprawą, jak w przypadku wszystkich prac, jest posiadanie wiertła do zgrzewów, które wyróżnia się dobrą jakością i trwałością.

Wiertła punktowe

W przypadku zgrzewów wykonywanych na popularnych, stosowanych w przypadku samochodów blachach stosuje się przede wszystkim rozmaite wiertła punktowe – są to typowe wiertła do zgrzewów, które można dopasować przede wszystkim do grubości zgrzewu oraz jego rozmiaru. Świetnie sprawdzają się przede wszystkim do rozwiercania wszystkich punktowych miejsc zgrzewania karoserii samochodowej.

Dlaczego specjalne?

Wszystkie punkty zgrzewania karoserii samochodowej są miejscami bardzo delikatnymi, dlatego skupić się trzeba na tym, aby ich rozwiercanie było stopniowe, niezbyt głębokie, a jednocześnie proste. Wszystkie specjalistyczne wiertła przygotowane w tym właśnie celu gwarantują nawiercanie bez obracania materiału, a to dzięki specjalnej budowie wierzchołka, który jest stopniowany. Zapobiega to także nawiercaniu pod kątem.