Wąż świetlny – jak i gdzie go wykorzystać?

Węże świetlne z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Nie ma się czemu dziwić! Dzięki nim można w ciekawy sposób oświetlić przestrzeń w domu, jak i na zewnątrz. Jak wykorzystać wąż świetlny, by był niebanalną dekoracją?

Dlaczego warto wykorzystać węże świetlne?

Największą zaletą węża świetlnego jest jednolite światło. Liniowe oświetlenie można wykorzystać w wielu miejscach, zarówno w mieszkaniu, jak i na zewnątrz. Warto pamiętać, że wąż jest giętki i elastyczny, dzięki czemu można uzyskać z niego interesujące kształty oraz oświetlić przestrzenie trudno dostępne.

Węże świetlne występują w bardzo zróżnicowanych kolorach. Białe, czerwone, zielone czy niebieskie węże pozwalają stworzyć ciekawe oświetlenie, które sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale przede wszystkim w czasie świąt, gdzie światło gra bardzo ważną rolę. Przypomina nam jak bardzo radosny jest to czas.

Oświetlenie LED, które jest wykorzystane w wężach świetlnych ma jeszcze jedną zaletę. Jest energooszczędne, co ma znaczenie dla domowego budżetu, jak i dla środowiska.

Jak wykorzystać wąż świetlny?

Żółty lub biały wąż świetlny sprawdzi się na co dzień. Jest to idealny sposób na podświetlenie półek, na których stoją dekoracyjne bibeloty czy komody. Warto również zastanowić się nad wykorzystaniem węża świetlnego do rozjaśnienia schodów czy strefy koło łóżka w sypialni. Delikatne i subtelne światło delikatnie rozświetli wnętrze.

Węże świetlne to również niebanalne dekoracje. Wesoły aforyzm, który umieścimy na ścianie będzie interesującą dekoracją pokoju. W pokoju dziecka warto stworzyć kształt ulubionego zwierzątka czy postaci bajkowej. Takie delikatne oświetlenie na pewno pomoże naszemu maluchowi zasnąć, a gdy dziecko obudzi się w nocy nie będzie bało się mroku.

Wykorzystując węże świetlne do dekoracji nie można zapomnieć o ich znaczeniu w czasie świąt. Świetlne bałwanki, renifery czy choinki zdobią ogrody w zimowe, mroźne wieczory. Pięknie również wyglądają domy, których kontury rozjaśniają świetlne węże. Z taką dekoracją nawet najmroźniejsza zima staje się bardziej przyjazna.