Wkrętarka – akumulatorowa czy sieciowa?

Rynek elektronarzędzi w ostatnim czasie rozrasta się w bardzo szybkim tempie, czego efektem są wciąż spadające ceny urządzeń przydatnych w każdym gospodarstwie domowym. O ile porządna wiertarka kojarzy się przeważnie z urządzeniem sieciowym na 230V, tak w przypadku wkrętarek często staje się przed dylematem – wybrać urządzenie akumulatorowe czy na prąd z gniazdka? Na co zwrócić uwagę wybierając wkrętarkę?

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że wybór konkretnej wkrętarki powinien być podyktowany analizą indywidualnych potrzeb. W zależności od tego, do czego będzie wykorzystywana wkrętarka, należy się skupić na urządzeniach sieciowych lub akumulatorowych.

Wkrętarki akumulatorowe
Pierwszą grupę urządzeń stanowią wkrętarki akumulatorowe, których moc jest przeważnie mniejsza niż odpowiedników zasilanych prądem z gniazdka. Wynika to z energii, którą dane zasilanie może dostarczyć. Należy mieć jednak na uwadze, że wkrętarki akumulatorowe dają znacznie większą swobodę pracy – nie przeszkadza żaden przewód, jak również nie ogranicza możliwości pracy bliskość kontaktu czy nawet jego brak (np. na działce czy w ogrodzie).

Wkrętarki sieciowe|
Wkrętarki na 230V są przeważnie mocniejsze i tańsze w zakupie, jednak statystyki wyraźnie wskazują, że są one obecnie coraz rzadziej wybierane – zarówno do prac domowych, jak i przez profesjonalistów ceniących sobie swobodę pracy w każdych warunkach.