wiertarki udarowe

Zestaw narzędzi do wiercenia

Stajemy przed wyzwaniem, jakim jest skompletowanie zestawu narzędzi do wiercenia. Co powinno się w nim znaleźć?

Do jakich celów potrzebujemy zestawu narzędzi?

Musimy sobie odpowiedzieć przy tym na pytanie, jak często będziemy wiercić czy przykręcać różne przedmioty. Jeśli tylko od czasu do czasu i przy tym będą to w miarę miękkie materiały, wystarczy podstawowa wiertarka i wkrętak. Do bardziej zaawansowanych czynności automatycznie będziemy potrzebować lepszych narzędzi, na przykład narzędzi DeWalt ze sklepu online.

Narzędzia ręczne i elektryczne

W zestawie do wiercenia dla amatorów majsterkowania powinna znaleźć się m.in. wiertarka. Może to być wiertarka ręczna, udarowa , bezudarowa lub wiertarko-wkrętarka. Wiertarka ręczna nadaje się w praktyce wyłącznie do wiercenia w drewnie, czyli w miękkim materiale. Z innymi rzeczami raczej sobie nie poradzi, a jej wiertła szybko zaczną się łamać.
Zestaw narzędzi z wiertarką udarową nadaje się do wiercenia w betonie, choć trzeba zaznaczyć, że typowo amatorskie narzędzia DeWalt ze sklepu online mają małą moc, w porównaniu z profesjonalnymi nawet tej samej marki. Wiertarki bezudarowe mogą być wykorzystane do wiercenia otworów w materiałach miękkich, głównie w drewnie. Ich moc wynosi na ogół 500-700 W.
Uniwersalne zastosowanie mają wiertarko-wkrętarki, które jak sama nazwa wskazuje, potrafią nie tylko wiercić, ale i wkręcać m.in. śruby czy wkręty.